Salvio Hexia Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Salvio Hexia Rpg

Korktuğun karanlık mı yoksa içinde saklı olanlar mı?

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Açılış Konuşması

YazarMesaj
Exael Uriel Yurkemi
Hogwarts Müdürü
Exael Uriel Yurkemi

Asa : Zara~Elmasın Beyaz Atı
Lakap : Gizilgen

Açılış Konuşması Empty
MesajKonu: Açılış Konuşması   Açılış Konuşması EmptyCuma Ocak 20, 2012 10:19 pm

Hogwarts kimisi için yeni umutlarla, kimisi içinse tekrar buluşmanın sevinciyle açılmıştı. Öğrencilerin birçoğu durumundan memnun olduğu gibi, bir kısmı da sıkı çalışma düzenine yeniden dönüleceği için keyifsizdi. Fakat her türlü, birbirlerini gördükleri için mutlulardı. Profesörler, geç kalanlar hariç, öğrencileri karşılamak üzere büyük salona çıkmışlardı. Birinci sınıflarla özel olarak ilgilenmek içinse aralarından bir kişiyi çoktan seçmişlerdi. Exael, Hogwarts'ın yeni müdürü olarak henüz bu yıl atanmıştı. Önceleri bakanlığın uluslararası işleriyle ilgilendiğinden, birçok yerden güvenilir referansları vardı. Bu da Hogwarts'a müdür olarak atanabilmesi için yetmişti. Kardeşlerini kendisi büyüttüğü için çocuklarla dolu bir ortama alışıktı. Elbet Hogwarts'taki canavarların da üstesinden gelebilirdi. Yine de üstünde gereksiz bir heyecan vardı. Diğer profesörlerle beraber aşağı inmek yerine, odasında kalıp kendisini büyük şölene hazırlamayı tercih etmişti. Üstündeki siyah ve iç karartıcı pelerini çıkarıp sandalyesinin üstüne bıraktı. Asasının birkaç hareketiyle giyilmeye hazır ettiği gri ve göz alıcı cüppeyi üstüne geçirip aynada kendisine baktı. Ters duran bir şey yok gibi görünüyordu. Mantıklı düşündüğünde ters gidecek hiçbir şey olamazdı aslında. Öğrenciler de onun gibi yeni bir yıla, neler olacağını bilmeden, doğaçlama yaparak başlayacaklardı. Aynada kendisine bakarken alaycı gülümsemesini takındı ve asasını cüppesinin iç cebine tıkarak odasından ayrıldı. Koridorlar şimdilik bomboştu; sadece görevli profesörler arada bir dolanıp öğrencilerin gelip gelmediklerini kontrol ediyorlardı. Cüppesiyle yerleri süpürerek büyük salonun görkemli kapısını açtı ve şimdilik boş olan binaların masalarını hızlı adımlarla aşıp kendisi için ayrılmış olan sandalyeye oturdu. Bu bir sandalyeden çok kral tahtını andırıyordu. Çekingen tavırlarla masayı incelerken birkaç profesörün selamına da karşılık verdi. Daha yerine alışamadan içeri anahtarlardan sorumlu görevli girdi ve büyük sınıfların gelmekte olduklarını, birinci sınıfların da bilgilendirilmek üzere ayrı bir odaya alındıklarını bildirdi. Exael, çekingenliğini üstünden atmaya çalışarak ayağa kalktı ve sırayla içeri girmekte olan öğrencileri gözünden kaçırmamaya çalışarak inceledi. Kendisinde bulduğu en önemli özellik bir kez gördüğü bir yüzü bir daha asla unutmamasıydı. Öğrenciler yeni bir müdürlerinin olacağından haberdar olsalar da Exael'i görünce bir an için şaşırmışlardı. Çünkü müdür olabilmek için genç bir yaşta sayılırdı. Henüz Merlin'in ak sakalından bir eser yoktu yüzünde. Büyük sınıflar binalarına göre yerlerine yerleştiklerinde anahtarlardan sorumlu görevli koşar adım birinci sınıflarla alakadar olan profesöre haber vermeye gitti. Geri döndüğünde peşinde bir evcininden sadece bir ya da iki kafa uzun olan birinci sınıflar ve başlarında bulunan profesör vardı. Birinci sınıflar sırayla Seçmen Şapka'yı başlarına takıp binalarına ayrıldıktan sonra sıra Exael'in bütün yılı kapsayacak konuşmasına gelmişti. Yumuşak bir şekilde genzini temizleyerek ayağa kalktı ve tüm öğrencilerini yeniden selamladı. Yüzüne sıcak bir gülümseme yerleştirmek istese de bunu pek beceremedi. Doğuştan bununla ilgili sorunları vardı. Ne yaparsa yapsın gözlerindeki soğuk ifadeden ve göz dağı veren alaycı gülümsemesinden kurtulamıyordu. Bu yüzden öğrencilerin karşısında ifadesiz olmayı tercih ederek devam etti. "Hepinize ikinci yuvanıza hoş geldiniz demekten şeref duyarım. Ben yeni okul müdürünüz Exael Uriel Yurkemi. Üst sınıfların bu okul hakkında yeterince tecrübeli olduklarını biliyorum fakat birinci sınıflar gibi ben de fazlasıyla acemiyim. Fakat endişelenilecek bir şey yok. Birkaç basit okul kuralı dışında düşünmemiz gereken bir şey de yok." Yutkunup nefes almak için kısa bir mola verdi ve salonu tekrar incelemek için bir fırsat yakaladı. Okulun hizmetlisi ile göz göze gelince orta yaşlı adam okul kurallarını hatırlatır bir şekilde Exael'e kaş göz işareti yaptı. Exael bu kez gülümsemesine hakim olamayarak konuşmaya devam etti. "Kurallar açık ve net. Üçüncü kat siz öğrencilere kesinlikle yasak. Nedenini ben de bilmiyorum, öğrenmek için bir deneme girişimim de olmadı. Fakat Yasak Orman'ın adının neden yasak olduğunu çok iyi biliyorum. Size önerim, çocuklarınızı Hogwarts'a gönderebilecek kadar çok yaşamak istiyorsanız orayı ziyaret etmeyin. Bu kadar konuşma yeter! Şimdi ziyafet başlasın!" Konuşmasını bitirip yerine oturduğunda büyük salondaki tüm masalarda leziz yemekler belirdi ve öğrencilerle birlikte profesörler de yemeklere adeta saldırdılar. Exael de salonu son bir kez gözden geçirip bütün yüzleri hafızasına kazıdığında herkes gibi lezzetli Hogwarts yemeklerine yumuldu.

Açılış Konuşması
1 sayfadaki 1 sayfası